فایل ورد جستاري روانکاوانه بر شخصيت هاي نمايشنامه مردبالشي با تاکيد بر شاخصه خشونت و بر اساس نظريات ژاک لکان

لینک دانلود

 فایل ورد جستاري روانکاوانه بر شخصيت هاي نمايشنامه مردبالشي با تاکيد بر شاخصه خشونت و بر اساس نظريات ژاک لکان دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد جستاري روانکاوانه بر شخصيت هاي نمايشنامه مردبالشي با تاکيد بر شاخصه خشونت و بر اساس نظريات ژاک لکان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد جستاري روانکاوانه بر شخصيت هاي نمايشنامه مردبالشي با تاکيد بر شاخصه خشونت و بر اساس نظريات ژاک لکان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد جستاري روانکاوانه بر شخصيت هاي نمايشنامه مردبالشي با تاکيد بر شاخصه خشونت و بر اساس نظريات ژاک لکان :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : همايش ملي علوم انساني

تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

مقاله جستاری روانکاوانه بر شخصیت های نمایشنامه مرد بالشی اثر مارتین مکدونا است. نظر به اینکه این نمایشنامه یکی ازمطرح ترین آثار نوشته شده در قرن بیستم است ، تعداد اندکی نقد بر این اثر نوشته شده است که در میان نقدهای موجود، این نخستین باراست که بر اساس روانشناسی زاک لکان و با تاکید برشاخصه خشونت و با تکیه بر نظریه ژوییسانس به تحلیل روانکاوانه ی شخصیت هایاین نمایشنامه پرداخته می شود. تروما رخدادی روانی است؛ این رویداد به صورت زخمی روانی در ناخودآگاه فرد نقش می بندد که با گذشتزمان، دوباره به سطح آگاهی بازمی گردد و تاثیرات مخربی را بر روان فرد می گذارد. تروما با ژوییسانس رابطه ی تنیده ای دارد. ژوییسانسکه ترکیبی از لذت و درد است بیانگر وضعیت متناقض نمای بیمارانی است که از نشانگان بیماری خود لذت می برند. در این مقاله، بررسی وتطبیق ژوییسانس بر شخصیت های نمایشنامه مردبالشی به روش توصیفی تحلیلی انجام شده است.

توضیحات بیشتر