فایل ورد تاثير بحران هاي منطقه اي بر سياست هاي عملگرايانه جمهوري اسلامي ايران و ايالات متحده و در خليج فارس

لینک دانلود

 فایل ورد تاثير بحران هاي منطقه اي بر سياست هاي عملگرايانه جمهوري اسلامي ايران و ايالات متحده و در خليج فارس دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تاثير بحران هاي منطقه اي بر سياست هاي عملگرايانه جمهوري اسلامي ايران و ايالات متحده و در خليج فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تاثير بحران هاي منطقه اي بر سياست هاي عملگرايانه جمهوري اسلامي ايران و ايالات متحده و در خليج فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تاثير بحران هاي منطقه اي بر سياست هاي عملگرايانه جمهوري اسلامي ايران و ايالات متحده و در خليج فارس :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس ملي معماري شهرسازي و مهندسي عمران

تعداد صفحات :25

چکیده مقاله:

خلیج فارس از جمله مناطقی است که با توجه به پتانسیل های بالفعل و بالقوه خود همیشه مورد توجه قدرت های بزرگ بوده است.هر یک از این قدرت ها به نحوی در پی حفظ و البته افزایش قدرت خود در این منطقه بوده اند. ایالات متحده آمریکا یکی از کشور هایی است که پس از خروج انگلستان در سال 1971از منطقه خلیج فارس، جایگزین این کشور گردید و هم اکنون بیش از چند دهه است که در این منطقه نقش بازی می کند. یکی از عواملی که به تشدید نقش این کشور در منطقه کمک کرده است وقوع بحران های بین المللی از قبیل بحران کویت و پس از آن بحران عراق و بحران سوریه بوده است. سوال این مقاله بر این است که آیا این بحران ها موجب گسترش حضور آمریکا در منطقه گردیده است یا خیر یافته های این مقاله حاکی از این است که وقوع این بحران ها موجب تشدید نقش آمریکا در منطقه خلیج فارس گردیده است.

توضیحات بیشتر